• WITAMY WIOSNĘ!

• Nie da się ukryć, że na wiosnę czekaliśmy z ogromnym utęsknieniem. Lubimy zimę ze świętami i śniegiem, lepieniem bałwanów i sankami, ale gdy nadchodzi marzec, z niecierpliwością szukamy pierwszych oznak wiosny. Dość nam siedzenia w domu, chcemy wyjść na podwórko. Zatem czwartek, 21 marca, to dla nas był dzień bardzo wyjątkowy. Z samego rana przystąpiliśmy do napisania konkursu matematycznego „Kangur”.
            Znani jesteśmy z tego, że promujemy ekologiczne zachowania, więc zorganizowaliśmy pokaz mody z surowców wtórnych i udowodniliśmy, że dziecięca wyobraźnia (oczywiście z odrobiną pomocy rodziców) nie zna granic. Dziewczynki pojawiły się w przepięknych sukniach z toreb na śmieci i reklamówek (!!!), a chłopcy dali upust kreatywności, zamieniając się w rycerzy czy farmerów. Na profesjonalnym wybiegu przechadzaliśmy się jak na prawdziwym pokazie m ody, w rytm muzyki i przy owacjach publiczności. Później nastąpiła prezentacja talentów w ramach szkolnej akcji TalentowiSKO – rymowanki w wykonaniu uczniów klasy IV i V, rapowanie Michała z klasy V, gimnastyka artystyczna Paulinki z II klasy i Wiktorii z V klasy, piosenki naszych najmłodszych kolegów i koleżanek – każdy mógł pokazać się ze swojej nieoczywistej strony.
            Po prezentacji talentów nastąpiło wręczenie nagród za konkurs „Nowe życie przedmiotów” oraz konkurs wiedzy o historii pieniądza i bankowości.
            Dzień zakończyliśmy ogniskiem – nic nie smakuje lepiej niż kiełbaska z pierwszego, wiosennego ogniska, na ogniu którego spłonęła na koniec Marzanna.

• ZAJĘCIA Z EDUKACJI FINANSOWEJ W KLASIE DRUGIEJ I TRZECIEJ

• W dniu dzisiejszym - 18 marca 2024r. uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w kolejnych zajęciach z zakresu edukacji finansowej.  Pod okiem nauczyciela edukacji matematycznej  wyruszyli w podróż na planetę Skarbonka. Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę w zakresie oszczędzania, dowiedzieli się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy. Poznali różne sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś . Poznali historię pieniądza. Analizowali możliwości oszczędzania w różnych sytuacjach życia codziennego. Rozwiązywali zadania związane z liczeniem pieniędzy. Dzięki dzisiejszym zajęciom przyswajali pojęcia: konto, nominał, debet, karta płatnicza, bankowiec, bankomat, lokata, kredyt, saldo, obligacje.

• GRATULACJE DLA WIKTORII KULESZY!

• Wiktoria Kulesza z klasy piątej zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bohaterowie Niezłomni - Żołnierze Wyklęci" w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy!

• AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „PAMIĘĆ - TO NASZ OBOWIĄZEK”

• 1 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji obchodzonego w Polsce 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie w swoim programie artystycznym przybliżyli nam kim są Żołnierze Wyklęci – mówili o tym, za co walczyli i umierali, jakie idee im towarzyszyły, a także czemu zostali wyklęci. Przypomniano także o wielkim bohaterze z naszych okolic – pochodzącym z Zalesia majorze Marianie Bernaciaku  „Orliku”. Zostały też wykonane piosenki nawiązujące do wojennych dziejów Żołnierzy Wyklętych.