Msza na zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 8.00.
Bezpośrednio po mszy nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Następnie uczniowie udadzą się do klas na spotaknie z wychowawcami.
Msza na zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 8.00.
Bezpośrednio po mszy nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Następnie uczniowie udadzą się do klas na spotaknie z wychowawcami.
W środę, 12 czerwca, odbył się Dzień Szalonej Fryzury. Dzieci mogły tego dnia wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć nowy look na głowie Zamiast zwykłych kucyków, na włosach pojawiły się różne gadżety (nawet balony i lalki barbie), fikuśne stylizacje i kolory.
Nie było łatwo zdecydować, kto miał największą wyobraźnię, więc każdy otrzymał słodki upominek od opiekuna SU.
W dniach 13 i 14 czerwca 2024 roku wybraliśmy się na wycieczkę po Podlasiu. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas 1 – 7 i nauczyciele.
Pierwszego dnia zebraliśmy się rano na parkingu obok kościoła, skąd wyruszyliśmy do Drohiczyna. W Siemiatyczach do naszego autokaru wsiadła pani przewodnik, która udała się z nami w dalszą trasę. W Drohiczynie wybraliśmy się na długi spacer. Podczas wędrówki pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki, legendy i historie o tej miejscowości. Zobaczyliśmy rzekę Bug z góry zamkowej, odwiedziliśmy schron radziecki z 1941 roku oraz kościoły. Udało nam się zrobić piękne zdjęcia na tle Bugu.
Następnym punktem wycieczki było jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa. Tam posłuchaliśmy historii tego sportu. Największą atrakcją okazał się symulator płynięcia kajakiem rzeką Bug oraz zdjęcia w prawdziwym kajaku.
Później zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne. Na świętej Górze Grabarce poznaliśmy tajniki nowej dla nas religii, czyli prawosławia. Weszliśmy do Monasteru żeńskiego Świętych Marty i Marii, dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca oraz byliśmy pod wrażeniem ilości krzyży, które tam się znajdowały i różnic pomiędzy krzyżem katolickim a prawosławnym. Niektórzy uczniowie zdecydowali się napić wody ze świętego źródła oraz przemyć tą wodę bolące miejsca.
W drodze do hotelu zatrzymaliśmy się w kopalni kredy. Widok tego miejsca zrobił na nas ogromne wrażenie.
Wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu w Białymstoku, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację. Wieczorem poszliśmy na spacer, a później relaksowaliśmy się w naszych pokojach hotelowych.
Drugiego dnia z chęcią wstaliśmy na pyszne śniadanie w formie szwedzkiego stołu, a po uzupełnieniu braków energii ruszyliśmy do Kruszynian, gdzie poznaliśmy kolejną kulturę i religię Tatarów polskiego pochodzenia. Pan opowiadał nam o zwyczajach, świętach, tradycjach Tatarów. Pokazał nam okoliczny cmentarz Mizar oraz meczet. Było to bardzo interesujące.
W Supraślu odwiedziliśmy Muzeum Ikon, po którym poszliśmy zjeść obiad.
Następnie czekała nas atrakcja w postaci laserowego paintballa oraz escape room w siedzibie Logic Games. Podzieliśmy się na mniejsze grupy, które miały za zadanie wyjść z zamkniętego pokoju po rozwiązaniu szeregu zagadek lub pokonać drużynę przeciwników na poligonie. Wzbudziło to ogromne emocje, bawiliśmy się wspaniale.
Ostatnim punktem wycieczki było kino i film „W głowie się nie mieści 2”. Po filmie wróciliśmy do autokaru i zmęczeni oraz stęsknieni udaliśmy się w drogę do Kuczyna.
Wycieczka była udana – dowiedzieliśmy się o historii Podlasia, a także świetnie się bawiliśmy się w Logic Games i w kinie.
W poniedziałek, 10 czerwca, zaprosiliśmy do szkoły naszych Rodziców, gdyż odbywał się wtedy Dzień Rodziny. Nasze Mamy i Tatusie mogli oglądać nasze występy. Uczniowie klas 0 – 3 oraz przedszkolaki przygotowali krótkie przedstawienie stylizowane na program telewizyjny o tematyce rodzinnej. Podczas tej części dzieci zaśpiewały piękne i wzruszające piosenki o Mamie i Tacie, a także wyrecytowały z serca płynące życzenia.
Uczniowie klas 4 – 5 postawili na taniec, który wzbudził dużo śmiechu i radości wśród publiczności, gdyż nawiązał w bardzo luźny sposób do typowych wakacji polskiej rodziny.
Uczniowie klas 6 – 7 przygotowali układ taneczny do piosenki Cleo i Dawida Kwiatkowskiego pt. „Bratnie dusze”, która opowiada, że z przyjacielem (czyli z Mamą i Tatą w naszym przypadku), jest w życiu raźniej, łatwiej, milej i weselej.
Na koniec dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręczne wykonane laurki, podziękowania oraz upominki i uściski. Później Pani Dyrektor zaprosiła uczniów i ich Rodziców na słodki poczęstunek.
Zbliżający się koniec roku szkolnego sprzyja kreatywności, więc nie mieliśmy żadnych problemów z zastąpieniem naszych zwykłych plecaków czymkolwiek innym, co pomieściłoby nasze książki i przybory szkolne. Na korytarzach dało się zauważyć szuflady, poduszki, przenośną lodówkę, piękne torebki pożyczone z szafy mamy, a nawet koci transporter czy wiaderka! Co za pomysły! Wielką frajdą było przechadzać się po korytarzach i chodzić na lekcje z tymi niezwykłymi tornistrami!
Powered by aSc EduPage