• PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY - WIZYTA POLICJI

• W piątek odwiedzili nas przedstwiciele policji, którzy naszym najmłodszym uczniom przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w miejscach publicznych, a starszaków przestrzegli o odpowiedzialności karnej.

• #BIEG FAIR PLAY PKOI - 2023

• W dniu 12 września 2023 r. Szkoła Podstawowa w Kuczynie dołączyła do tysięcy szkół w całej Polsce organizujących pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego bieg z okazji Światowego Dnia Fair Play. Impreza miała na celu promowanie postawy fair play i wartości etycznych w sporcie oraz w życiu. Organizatorem wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego. W biegu na boisku szkolnym wzięły udział dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz z zerówki, a także uczniowie klas I – VII naszej szkoły. Wszyscy startujący zawodnicy ukończyli bieg w dobrej kondycji respektując ideę, której bieg przyświecał.

• TRZY… DWA… JEDEN… ZACZYNAMY!

• Opaleni, z głową pełną wspomnień z gór, jezior i znad morza, szczęśliwi i naładowani energią przywitaliśmy kolejny rok szkolny. Jego inauguracja nastąpiła 4 września i połączyła się z dniem przejścia na emeryturę Pani Doroty Załuskiej Jeżak, naszego znakomitego matematyka, który od ponad szesnastu lat wprowadza nas w tajniki królowej nauk i próbuje rozwiązać jej tajemnice. Bez wątpienia udaje się jej to znakomicie, gdyż od lat świecimy triumfy na egzaminach ósmoklasisty, zajmując pierwsze miejsca w gminie i powiecie, zdobywamy wyróżnienia w konkursach matematycznych, a także przodujemy w oszczędzaniu w SKO (nasze niezapomniane drugie miejsce w kraju, r. szk. 2022/2023!). W związku z tym Wójt Gminy Klukowo postanowił uhonorować sukces SKO,  wręczając nagrodę pieniężną w kwocie 1500 złotych. Życzymy wszystkiego dobrego na tym nowym, w pełni zasłużonym etapie życia!

Sobie natomiast życzymy chłonnych głów, cierpliwości w trudnościach, motywacji do zdobywania kolejnych szczytów, zaangażowania w działalność naszej szkolnej społeczności, radości, że możemy się spotykać na korytarzach naszej pięknie odnowionej szkoły i sukcesów!

Naszym Nauczycielom życzymy cierpliwości i satysfakcji z pracy, a także dużo zdrowia.

Ogłaszamy, że rok szkolny 2023/2024 czas zacząć!

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

• PORZĄDEK ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024:

8.00 - Msza św.
            9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej.

Następnie krótkie spotkania z wychowawcami w klasach.

Ze względu na trwające prace remontowe na drodze prowadzącej do Gródka zaleca się zachowanie szczególnej
            ostrożności. Do godziny 10.00 w dniu rozpoczęcia szkoły należy opuścić teren wokół szkoły, gdyż zaplanowano
            wylanie nawierzchni asfaltowej.