• SUKCES GABRIELI MAKSIMCZUK

• Gabriela Maksimczuk, uczennica klasy drugiej znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników etapu wojewódzkiego XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

• W dniu 11.05.2023 dzieci z przedszkola i uczniowie klas I- III uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym: "Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca...".
            Była to opowieść o  dwóch braciach – książętach, którzy byli potencjalnymi spadkobiercami tronu, różniącymi się charakterem. Młodszy był dobroduszny i pracowity, starszy natomiast  leniwy i wyniosły. Młodszy zawsze kierował się sercem i wybierał właściwą drogę, dlatego to on został nowym królem. Dzieci z zachwytem śledziły losy bohaterów, ponieważ bajka uczyła, iż warto być dobrym człowiekiem, a dobro zawsze powraca.

• WIWAT, MAJOWA JUTRZENKO!

• Majowe święta są wspaniałą okazją, by uzmysłowić naszym uczniom rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci.

W dniu 28 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i V naszej szkoły przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz portretów Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego.

O doniosłości chwili świadczyła również obecność pocztu flagowego. Cały występ uświetniły patriotyczne śpiewy.