• APEL WÓJTA GMINY KLUKOWO

• Szanowni Mieszkańcy,

w porozumieniu z Dyrektorami jednostek organizacyjnych oraz jednostką OSP Klukowo, w związku z wydarzeniami w Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc w zbiórce przedmiotów codziennego użytku dla osób dotkniętych wojną.

Potrzebna jest żywność długoterminowa tj. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy. Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń. Środki opatrunkowe:  gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Nie zbieramy odzieży !!!

Dary należy przynosić do budynku Urzędu Gminy Klukowo przy ul. Mazowieckiej 14, (sala OSP Klukowo). Akcja prowadzona jest do piątku (tj. 4 marca 2022 r.) w godzinach 08:00-20:00.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Piotrem Uszyńskim – wójtem gminy pod nr tel. 503460133 lub do urzędu gminy, tel. (86) 277-45-20.

Wszystkie zebrane artykuły będą przekazywane organizacjom, które koordynują działania pomocy w Polsce i na Ukrainie.

• WALENTYNKI, WALENTYNKI – DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI!

• Ktoś bardzo Cię kocha - nie powiem Ci kto,

i myśli o Tobie - nie powiem Ci co,

i w myślach całuje - nie powiem Ci jak,

sam się dowiesz, za dzień albo dwa,

że ten, kto Cię kocha, to właśnie ja.

Walentynki to wspaniała okazja, żeby powiedzieć swoim bliskim, jak wiele dla nas znaczą. W szkole mogliśmy okazać swoje pozytywne uczucia za sprawą własnoręcznie wykonanych kartek walentynkowych z wierszykami. Od rana działała walentynkowa poczta i nikt nie wyszedł bez przynajmniej kilku laurek z wyrazami przyjaźni. Tego specjalnego dnia wszyscy otrzymali lizaki w kształcie serduszek, serduszkowe naklejki na bluzkę i przyszli ubrani na czerwono lub różowo.

Wesołych Walentynek!

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

• W związku z Rozporządzeniem MEiN z dnia 26 stycznia 2022r. (Dz.U z 2022r, poz. 186) w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

Dyrektor Szkoły informuje, że:

- Uczniowie z klas I-IV i przedszkolaki od dnia 7 lutego kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Organizacja zajęć odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

- Uczniowie klas V-VIII w okresie od 7 lutego 2022r. do 27 lutego 2022r. będą uczyć się zdalnie.

- Dyrektor może zapewnić w szkole konsultacje dla uczniów klasy VIII z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

- Zmianie ulega plan zajęć na II półrocze, który jest dostępny na stronie internetowej w stałej zakładce.