• KONKURS "YOU CAN DANCE 2"

• Mamy zaszczyt ogłosić, iż 6 uczennic z naszej szkoły zakwalifikowało się do konkursu „You Can Dance 2”.

24 lutego 2023 roku rusza głosowanie na najlepszy filmik. W konkursie zwycięża 10 szkół, które do 5 marca godz. 23:59 zdobędą największą ilość głosów. Głosowanie jest anonimowe i ogólnodostępne, a wyniki opublikowane zostaną 6 marca 2023 roku.

Prosimy o oddawanie głosów na naszą Szkołę pod adresem You Can Dance - Nowa Generacja (tvp.pl)

• WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

• Dziś do naszej szkoły zawitali superbohaterowie, postaci z bajek i kilka księżniczek. Wszystko z racji podwójnej okazji – Walentynek i Balu Karnawałowego. Były tańce, konkurencje, zawody, konkursy, prezentacje i dużo śmiechu. Młodsze dzieci własnoręcznie wykonały karty walentynkowe, które wręczały sobie jako wyraz koleżeńskiej sympatii. Każdy otrzymał słodkie upominki za walentynkowe akcenty w ubiorze.

• DROGA MŁODZIEŻY I DZIECI! BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI!

• Luty to nie tylko Walentynki, karnawał czy bal przebierańców, ale również nowo podjęta inicjatywa, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu, którego przedsięwzięcia i akcje przypadają na cały miesiąc. Naszym dziełem są gazetki i prezentacje o bezpieczeństwie w Internecie, przeprowadziliśmy dyskusje z wychowawcami i uczestniczyliśmy w lekcjach na okoliczność DBI.
            W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli policji z Wysokiego Mazowieckiego, którzy zaprezentowali nam zalety korzystania z Internetu, ale również całą listę zagrożeń i konsekwencji prawnych w przypadku internetowych przewinień albo przestępstw. Obejrzeliśmy filmiki promujące netykietę i przykłady wzorcowych zachowań, a całość warsztatów podsumowaliśmy quizami, które sprawdziły naszą wiedzę. Internet to nie nasz wróg, jeśli umiemy z niego korzystać w sposób rozważny. Przezornie powtarzamy wiadomości, żeby ustrzec się przed niewłaściwym zachowaniem oraz sami nie stwarzać wątpliwych sytuacji. Teoria – ZNAKOMICIE, teraz czas na praktykę.

• #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• „Laboratoria Przyszłości”

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła również przystąpiła do realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości” w ramach którego zakupiony został nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. W mach programu otrzymaliśmy wsparcie w postaci środków finansowych o łącznej wartości 30000 zł. i został zakupiony m.in. następujący sprzęt:

Drukarka 3D + zestaw filamentów + stolik pod drukarkę 3D

Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami

Aparat cyfrowy, kamera cyfrowa, gimbal do kamery, statyw, mikrofon kierunkowy, bezprzewodowy system mikrofonowy, słuchawki z mikrofonem

Statyw Fancier

Lampa LED