• BÓG SIĘ RODZI!

• Nim się obejrzeliśmy, a przyszło Boże Narodzenie i znów witamy Dzieciątko Jezus w ubogiej stajence. W szkole nie może zabraknąć specjalnego uczczenia tej okazji, więc skrupulatnie i starannie przygotowywaliśmy przedstawienie świąteczne, które, musimy to powiedzieć z dumą i radością, wzbudziło podziw wśród nauczycieli, rodziców i zgromadzonych gości. W tym roku włączyliśmy w montaż tańce, gdyż jest to czas radości, oraz dołączyliśmy akcenty anglojęzyczne, by pokazać jak na Święta celebruje się „po angielsku”. Każdy, kto żyw w naszej szkole dołożył cegiełkę w to niezwykłe wydarzenie i pomógł w budowaniu magicznej atmosfery Bożego Narodzenia.

• NA RATUNEK NASZYM CZWORONOŻNYM PRZYJACIOŁOM!

• Grudzień i czas bożonarodzeniowy sprzyja dobroczynności, co w tym roku przyjęło w naszej szkole postać zbiórki karmy oraz akcesoriów dla piesków ze schroniska z Ciechanowca. Postanowiliśmy w tym roku pójść o krok dalej i odwiedziliśmy to miejsce wraz z nauczycielami, by osobiście przekazać uzbierane upominki. Pieski, mimo że nas nie znały, przywitały nas z charakterystyczną sobie radością i zaufaniem. A my? My nie mogliśmy się doczekać momentu, w którym będziemy mogli wyprowadzić je na spacer. Poczuliśmy, że to nie będzie nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

• BIAŁYSTOK ODKRYTY PRZEZ NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW!

• Naukę zdobywa się nie tylko w murach szkoły na lekcjach, ale również poprzez podróże, a my wiemy, że jednym z najprzyjemniejszych szkolnych wydarzeń są wycieczki. Z niecierpliwością i wielką radością czekaliśmy na pierwszego grudnia, kiedy to młodsze dzieci naszej szkoły wybrały się na zwiedzanie Białegostoku w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę". Niejeden pomyślałby, co jest ciekawego w miejscu, które jest nam dosyć bliskie i nieraz właśnie tam udajemy się na zakupy czy do swojej rodziny. I nic bardziej mylnego, o czym wszyscy się przekonaliśmy na własnej skórze.
            Pierwszym punktem był teatr i unowocześniona wersja baśni „Jaś i Magłosia”, która dostarczyła nam mnóstwa śmiechu, ale i dała do pomyślenia. Z szerokimi oczami oglądaliśmy podziemia teatru, gdzie zgromadzone są nawet kilkudziesięcioletnie teatralne rekwizyty. Wśród setek lal, pacynek, kukieł i marionetek rozpoznaliśmy niektóre z listy naszych szkolnych lektur.
            Na drugie śniadanie udaliśmy się do McDonald’s, gdzie po godzinnym odpoczynku skierowaliśmy się do następnego punktu wycieczki, czyli Muzeum Farmacji. Na samym początku uczestniczyliśmy w doświadczeniu – każdy z nas mógł własnoręcznie wykonać gipsowy odlew Pałacu Branickich i zabrać go ze sobą na pamiątkę do domu. Następnie z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści pana przewodnika, który odkrywał przed nami tajemnice wnętrza aptek i opowiadał o farmaceutycznej przeszłości. Pokazywał dawne gabinety lekarskie, medyczne przyrządy i modele ludzkiego ciała, a naszą uważność zawsze sprawdzał zagadkami. Jak poradziliśmy sobie? Świetnie, bez dwóch zdań!
            Muzeum Farmacji było dla nas nauką, a po nauce najlepiej jest odpocząć aktywnie, więc przyszedł czas na niezwykłą lekcję wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów. Czerwoni na twarzach, po sprawdzeniu swoich akrobatycznych umiejętności , zmęczeni, ale uśmiechnięci, usiedliśmy w autokarze, by skierować się do Kuczyna, gdzie czekali na nas rodzice, pełni chęci, by usłyszeć o kolejnej fantastycznej wycieczce.

• W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH!

• Środa rozpoczęła się w naszej szkole zupełnie nietypowo, bo to nie tajemnica, że dzień zaczyna się od śniadania, ale dziś ten bardzo ważny posiłek, dający energię na naukowe potyczki od samego rana, stał się dziełem wszystkich uczniów! Każdy stawił się na lekcje zaopatrzony w owoce, warzywa i mnóstwo innych zdrowych produktów, które wylądowały na kanapkach naszego autorstwa, a te zachwycały nie tylko walorami zdrowotnymi, ale i kolorystycznymi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – kanapki z papryką, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, z twarożkiem lub z tuńczykiem, z wędlinką, jajkiem albo serem, z chlebem z ziarnami albo na bułeczce. Do popicia pełne witamin soki produkcji naszych najmłodszych przedszkolaków, które znikały w mgnieniu oka, a na deser pieczone jabłka z cynamonem lub owocowe szaszłyki. Hmmm, ślinka cieknie na samo wspomnienie. Po takim śniadaniu niestraszne były nam wyzwania reszty szkolnego dnia i już czekamy na kolejną edycję szkolnego dnia zdrowego śniadania.

• BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ!

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnopolskiej kampanii. Dla uczniów zorganizowane zostały zajęcia i warsztaty. W klasie czwartej i piątej pod nazwą - „Mały” roznosiciel nadziei, w klasie szóstej i ósmej – Powstanie Warszawskie.

Poprzez czynny udział w zajęciach na temat: „W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego” uczniowie rozwijali zainteresowania historią Polski. Realizowanie zadań pozwoliło uczestnikom przede wszystkim oddać hołd zasłużonym Ojczyźnie ludziom, a także zgłębić pojęcie patriotyzmu. W trakcie działań edukacyjno - wychowawczych uczniowie poznali fakty dotyczące przebiegu jednej z największych akcji militarnych Armii Krajowej, nauczyli się rozpoznawać symbole związane z powstaniem. Wykonali plakaty tematyczne, na których odtworzyli informacje pozyskane na zajęciach. Dodatkowo wirtualny spacer po muzeum Powstania Warszawskiego, a także słuchanie i śpiewanie pieśni popularnych w czasie powstania, było dobrym sposobem na zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy w tym temacie. Zwieńczeniem pracy jest wystawa szkolna poświęcona bohaterom Powstania Warszawskiego.