• DZIEŃ NIEZWYKŁEGO PLECAKA

          • Plecak to nieodłączne wyposażenie każdego ucznia, ale kto powiedział, że musi być to zawsze standardowy plecak z materiału? Ruszyliśmy głowami i swoją wyobraźnią i w piątek, 25 marca, mieliśmy za zadanie spakować swoje przybory w coś zupełnie innego. Zapraszamy do galerii, by sprawdzić efekty! Niektóre pomysły przechodzą najśmielsze oczekiwania!

          • WIOSNA, ACH TO TY!

          • Po miesiącach zimy, mroźnego powietrza i szaro-burych widoków zza okna przyszedł czas, by powitać wyczekiwaną z utęsknieniem wiosnę. Ten tydzień nie mógł zacząć się lepiej!

            Nasz kolega Rafał przygotował słomianą marzannę, którą przy naszych okrzykach spłonęła w ogniu, co miało symbolicznie zakończyć zimę. Zgromadziliśmy się wszyscy wokół ogniska, aby upiec kiełbaski i ze smakiem zjeść je na świeżym powietrzu przed zapowiedzianymi rozgrywkami sportowymi. Najedzeni i pełni werwy ruszyliśmy na szkolne boiska i tam odbyły się konkurencje w celności strzałów do bramki lub kosza, długości rzutów piłką lekarską oraz mecze piłki nożnej. Każdy mógł sprawdzić swoje sportowe możliwości, od przedszkolaka do ósmoklasisty. Wszyscy mogli skorzystać z placu zabaw, gdyż nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody na pierwszy dzień wiosny – było słonecznie i ciepło.

            Po rozgrywkach sportowych nasi starsi koledzy i koleżanki postanowili spożytkować czas na posprzątanie terenu wokół szkoły, czym dali dowód, że czystość i ekologia leżą im na sercu.

            Witamy, wiosno! Cieszymy się, że już jesteś!

          • DROGA MŁODZIEŻY I DZIECI, BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI!

          • Duża część naszego życia przeniosła się do Internetu i zdajemy sobie z tego sprawę doskonale, że jest to miejsce pełne pułapek i niebezpieczeństw. W związku z tym postanowiliśmy podjąć ogólnoszkolną inicjatywę w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu i zorganizować miesiąc różnych akcji skierowanych do wszystkich uczniów naszej szkoły. Nikt nie siedział bezczynnie!

            Na przełomie lutego i marca uczniowie klasy VII przygotowywali inscenizację, w której przedstawili nam bardzo obrazowo, jak negatywnie wpływa na nasze zdrowie i relacje międzyludzkie nadużywanie Internetu. Mogliśmy zaobserwować na przykładzie Kasi, młodego człowieka, którym tak naprawdę może być każdy z nas, jak pogorszyły się jej kontakty z rodzicami i znajomymi ze szkoły, kiedy komputer uznała za swojego najlepszego przyjaciela. Byliśmy świadkami, jak podupadła na zdrowiu i nawet we śnie nie znajdowała odpoczynku, gdyż nawiedzały ją niebezpieczeństwa z Internetu, takie jak Uzależnienie czy Wirus. Na szczęście historia znalazła dobre zakończenie, gdyż z pomocą rodziców dziewczynka znalazła wyjście z tej okropnej sytuacji i postanowiła ograniczyć czas spędzany przed ekranem komputera. Wszystko powoli wracało do normy.

            Inscenizację uświetnił występ uczniów z klas I-III, którzy przepięknie zaśpiewali piosenkę chwalącą uroki świata zewnętrznego i przestrzegali przed internetowymi niebezpieczeństwami. Z ciekawością i uwagą obejrzeliśmy filmiki Sieciaków dostępne na ich stronie.

            W ramach akcji nauczyciele przeprowadzili ze swoimi wychowankami rozmowy na temat bezpiecznego zachowania w Internecie i na kanwie tych dyskusji stworzyli klasowe dekalogi. Wyniki prac umieścili na klasowych gazetkach, a jedna zawisła na ogólnodostępnym korytarzu.

            Dodatkową atrakcją podjętej inicjatywy były konkursy i quizy klasowe i międzyklasowe, gdzie mogliśmy przetestować swoją wiedzę z historii Internetu, zasad bezpiecznego korzystania z jego zasobów oraz znajomości emotikonek. Najlepsi otrzymali drobne upominki, a konkurencja była duża.

            Używamy Internetu na co dzień, ale nie zawsze jesteśmy świadomi niebezpieczeństw z tym związanych. Myślimy, że nam się to nie może zdarzyć. Dzień Bezpiecznego Internetu to świetna przypominajka dla każdego, malucha czy starszaka, że w każdej internetowej sytuacji trzeba zachować rozwagę, aby nie paść ofiarą oszustw i móc się cieszyć tym, co dobrego ma Internet do zaoferowania.

          • DZIEŃ KOBIET

          • Początek marca to wyjątkowy czas, gdyż 8 marca świętujemy Dzień Kobiet, a dwa dni później Dzień Mężczyzn.

            Zatem we wtorek chłopcy ruszyli po szkolnych korytarzach, składając najlepsze życzenia swoim koleżankom i wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole. Korytarze zapełniły się kolorowymi kwiatami i każda dziewczyna, młodsza czy starsza, czuła się bardzo wyjątkowo, gdyż wszystkie otrzymały Certyfikaty Super Dziewczyny. Z kolei w czwartek Dyplomy Super Chłopaka zostały wręczone chłopcom.

            Postanowiliśmy osłodzić sobie codzienne szkolne wyzwania i obdarowaliśmy się słodkościami z racji podwójnej okazji, co wszyscy przyjęli z aplauzem i radością.

            Drogie dziewczynki, koleżanki i Panie – wspaniałości dla Was wszystkich! Nie wyobrażamy sobie naszej szkoły bez Was!

            Drodzy chłopcy, koledzy i Panowie – wszystkiego, czego sobie życzycie! Miło jest Was spotykać w szkole.

          • „POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE”

          • Pomagamy Ukrainie!

            W odpowiedzi na apel Wójta Gminy Klukowo została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla mieszkańców Ukrainy.

            W akcję włączyli się uczniowie oraz rodzice i dzięki temu udało nam się zgromadzić wiele produktów, które z wielką radością przekazaliśmy potrzebującym.

            Wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy DZIĘKUJEMY!

          • APEL WÓJTA GMINY KLUKOWO

          • Szanowni Mieszkańcy, 

            w porozumieniu z Dyrektorami jednostek organizacyjnych oraz jednostką OSP Klukowo, w związku z wydarzeniami w Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc w zbiórce przedmiotów codziennego użytku dla osób dotkniętych wojną.

            Potrzebna jest żywność długoterminowa tj. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy. Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń. Środki opatrunkowe:  gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

            Nie zbieramy odzieży !!!

            Dary należy przynosić do budynku Urzędu Gminy Klukowo przy ul. Mazowieckiej 14, (sala OSP Klukowo). Akcja prowadzona jest do piątku (tj. 4 marca 2022 r.) w godzinach 08:00-20:00. 

            W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Piotrem Uszyńskim – wójtem gminy pod nr tel. 503460133 lub do urzędu gminy, tel. (86) 277-45-20. 

            Wszystkie zebrane artykuły będą przekazywane organizacjom, które koordynują działania pomocy w Polsce i na Ukrainie. 

          • WALENTYNKI, WALENTYNKI – DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI!

          • Ktoś bardzo Cię kocha - nie powiem Ci kto,

            i myśli o Tobie - nie powiem Ci co,

            i w myślach całuje - nie powiem Ci jak,

            sam się dowiesz, za dzień albo dwa,

            że ten, kto Cię kocha, to właśnie ja.


            Walentynki to wspaniała okazja, żeby powiedzieć swoim bliskim, jak wiele dla nas znaczą. W szkole mogliśmy okazać swoje pozytywne uczucia za sprawą własnoręcznie wykonanych kartek walentynkowych z wierszykami. Od rana działała walentynkowa poczta i nikt nie wyszedł bez przynajmniej kilku laurek z wyrazami przyjaźni. Tego specjalnego dnia wszyscy otrzymali lizaki w kształcie serduszek, serduszkowe naklejki na bluzkę i przyszli ubrani na czerwono lub różowo.

            Wesołych Walentynek!

          • INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

          • W związku z Rozporządzeniem MEiN z dnia 26 stycznia 2022r. (Dz.U z 2022r, poz. 186) w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

            Dyrektor Szkoły informuje, że:

            - Uczniowie z klas I-IV i przedszkolaki od dnia 7 lutego kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Organizacja zajęć odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

            - Uczniowie klas V-VIII w okresie od 7 lutego 2022r. do 27 lutego 2022r. będą uczyć się zdalnie.

            - Dyrektor może zapewnić w szkole konsultacje dla uczniów klasy VIII z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

            - Zmianie ulega plan zajęć na II półrocze, który jest dostępny na stronie internetowej w stałej zakładce.

          • KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE POŻARNICZEJ ROZSTRZYGNIĘTY!

          • W dniu 20 stycznia 2022 roku zostały wręczone nagrody za udział w Pożarniczym Konkursie Plastycznym, którego organizatorem był Komendant Gminny ZOSP RP w Klukowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

            Na szczeblu gminnym wyróżnione zostały następujące osoby:

            I grupa - Przedszkole:

            Marcin Antończuk,

            Paulina Antończuk,

            Nikola Kamińska,

            Hubert Guzowski,

            Lena Tałaszkiewicz,

            Zuzanna Puchacz.

            II grupa - kl. I-III:

            Gabriela Maksimczuk,

            Aleksandra Guzowska,

            Michał Guzowski,

            Wiktoria Kulesza,

            Ola Sienkiewicz,

            Zuzanna Puchalska.

             

            Na szczeblu powiatowym wyróżnienie otrzymała Zuzanna Puchacz.

             

            Zwycięzcom gratulujemy!

          • O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

          • Po ciężkie pracy w czasie pierwszego półrocza i wystawieniu ocen przyszedł czas na odpoczynek. Zimowe ferie to czas, kiedy bierzemy oddech od szkolnych obowiązków, ale nie od odpowiedzialności i w związku z tym odwiedzili nas przedstawiciele policji:  starszy dzielnicowy Jerzy Łuniewski i sierżant Paulina Wyszkowska.

            Przypomnieliśmy sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas zimowych zabaw oraz sposobach reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, na przykład kiedy pod kimś załamie się lód. Duża część naszego codziennego funkcjonowania przeniosła się do Internetu, dlatego uczestniczyliśmy również w dyskusjach na temat zachowania w cyberświecie – niebezpieczeństwach z nim związanych, cyberprzemocy i netykiecie. Wyposażeni w solidną dawkę przydatnych informacji możemy bez obaw ruszyć na zimową labę.

            Udanych ferii! 

          • BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ W TLE

          • Grudzień to jeden z najbardziej magicznych miesięcy w roku, gdyż mimo przeszywającego wiatru i zimna, od którego marzną dłonie i tak pamiętamy tylko o niezwykłych dniach, którymi się kończy, czyli Bożym Narodzeniu. Jak zawsze zasiądziemy przy wigilijnym stole, przy blasku migającej choinki, otoczeni najbliższymi nam ludźmi, a w tle będą grały kolędy. Ale przecież szkoła to nasz drugi dom, więc chcieliśmy uczcić ten czas w sposób specjalny i uroczysty w gronie koleżanek i kolegów oraz naszych Nauczycieli.

            Zatem ostatni dzień nauki stacjonarnej stał się doskonałą okazją, by celebrować szkolne kolędowanie. W piątek, 17 grudnia, przyszliśmy ubrani odświętnie. Już od samego rana na korytarzu rozbrzmiewały bożonarodzeniowe piosenki, najpiękniejsze polskie kolędy i znane pastorałki, gdyż zorganizowaliśmy stację DJ-a i przewodniczący SU, Sebastian Tymiński, zadbał o odpowiednią polsko-angielską oprawę muzyczną. Każdy chętny mógł włączyć się do śpiewania. Punktem kulminacyjnym tego uroczystego dnia było podzielenie się opłatkiem w sposób symboliczny ze względu na restrykcje pandemiczne, co nie przeszkodziło nam chóralnie życzyć sobie wszystkiego najlepszego. Przy migających światełkach przepięknie przystrojonej choinki oraz na tle klimatycznej bożonarodzeniowej dekoracji najstarsi uczniowie przedstawili nam ciekawostki związane z Bożym Narodzeniem, odchodzące już w niepamięć starodawne zwyczaje i całkowicie zadziwiające przesądy. Głos zabrała Pani Dyrektor, również składając nam serdeczne życzenia, a następnie posłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego na okoliczność Narodzin Dzieciątka Jezus, odczytanego przez Panią Katechetkę, Elżbietę Gosk.

            Ponieważ Boże Narodzenie to czas obdarowywania, to i tego elementu nie mogło zabraknąć. W ramach akcji „Razem na Święta” najmłodsze dzieci naszej szkoły przygotowały i ozdobiły pierniczki, które, staranie zapakowane przez uczennice starszych klas, trafiły do nauczycieli emerytów. Nikt tego dnia nie wyszedł ze szkoły bez symbolicznego pierniczka na drogę. Uroczystości zakończyło wspólne, gromkie kolędowanie, pełne radości i niecierpliwego wyczekiwania na ferie bożonarodzeniowe.

            Najpiękniejszych Świąt dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Kuczynie!

          • LET’S BE THE SPELLING BEE

          • Literowanie to sprawa prosta, pomyśli każdy, kto nie literował w języku angielskim. Wiemy doskonale, jak trudny może to być przedmiot i jak zawile pisze się niektóre wyrazy, co jest świetną okazją, żeby zorganizować międzyklasowy konkurs literowania na wzór amerykańskich zmagań Spelling Bee.

            W konkursie brali udział uczniowie klas III-V, a sama rywalizacja była podzielona na trzy etapy, które kończyły się wyłonieniem najlepiej literującego ucznia w każdej klasie. W ostatniej, rozstrzygającej rundzie zmierzyli się ze sobą: finalista klasy III – Bartosz Malecki; finalistka klasy IV – Maja Szapował oraz finalista klasy V – Dawid Osowski. Mieli nie lada wyzwanie zapisania przeliterowanych angielskich wyrazów bez najmniejszej omyłki. Mimo że każdy chciałby się znaleźć na ich miejscu, walczących o podium, to koleżanki i koledzy z klasy szczerze im kibicowali.

            Oto jak przedstawiają się wyniki międzyklasowej rywalizacji: pierwsze miejsce zajął Bartosz Malecki, który rozwiązał zadanie bezbłędnie i został Szkolnym Mistrzem Literowania. Drugie miejsce przypadło w udziale Dawidowi Osowskiemu, a trzecie Mai Szapował. Finaliści otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie – nagrody pocieszenia.

            Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do dalszych ćwiczeń i udziału w kolejnych edycjach konkursu Spelling Bee.

          • MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY!

          • Grudzień to jeden z najbardziej magicznych miesięcy w roku, bo już jego szóstego dnia świętujemy Mikołajki, a to niepowtarzalna okazja, żeby w szkole zrobiło się tłoczno od Mikołajów, reniferów, elfów i śnieżynek. Tak też się stało na naszych szkolnych korytarzach. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczący w paradzie bożonarodzeniowych postaci, otrzymali słodkie upominki i uatrakcyjniali poniedziałkowe lekcje i przerwy.

            Ten dzień był również doskonałą szansą na zrobienie zdjęć na specjalnie przygotowanym świątecznym tle – zapraszamy do galerii.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY - PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ"

          • Z ogromnym utęsknieniem czekaliśmy na ostatni dzień listopada, gdyż właśnie wtedy, po długiej przerwie od podróżowania, ruszyliśmy na wycieczkę. Celem naszej podróży była Warszawa, która zapewniła nam szereg atrakcji.

            Wszyscy, zwarci i gotowi na przygody, stawiliśmy się już o siódmej rano na zbiórce i po kilku godzinach podróży rozpoczęliśmy niezwykłą lekcję wychowania fizycznego w Hangarze 646 na Targówku. Po rozgrzewce czekała nas nauka skakania, wykonywania salt i przeskoków, wiele torów przeszkód oraz inne niezwykłe ewolucje. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Po godzinie wyczerpujących ćwiczeń, czerwoni na twarzach i wciąż pełni energii, udaliśmy się do Centrum Nauki Mikołaja Kopernika. To niezwykłe miejsce zaoferowało nam dwie godziny eksperymentów z różnych dziedzin. Mieliśmy doskonałą okazję wcielić się w młodych naukowców, sprawdzić, jak szybko rozwinęła się nauka, poczytać o najważniejszych naukowych dokonaniach i zobaczyć, jak może wyglądać rzeczywistość za kilka lat.

            Z Centrum Nauki Mikołaja Kopernika wyruszyliśmy na spacer po Starym Mieście. Pan przewodnik zaznajomił z najciekawszymi faktami historycznymi podczas tej pieszej wycieczki i nawet pogoda nie była w stanie popsuć nam humorów.

            Żeby naładować akumulatory na ostatni punkt wycieczki, czyli spacer po Królewskim Ogrodzie Światła, zrobiliśmy godzinną przerwę w McDonaldzie. Zaraz po tym wyruszyliśmy na wspaniałą przygodę do parku w Wilanowie. Tam mieliśmy niebywałą szansę zobaczyć pokaz świateł zmieniających się w rytm muzyki. Całość tworzyła magiczną atmosferę, która przypomniała nam, że Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż.

            Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wspomnień i pozytywnych emocji, wróciliśmy do Kuczyna, gdzie czekali na nas rodzice. To była niezapomniana przygoda, którą bardzo chcielibyśmy powtórzyć :)

          • PATRONI, BOHATEROWIE I AUTORYTETY UCZNIÓW POWIATU – ZIEMI WYSOKOMAZOWIECKIEJ

          • 22 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej miało miejsce drugie podsumowanie projektu „Patroni, bohaterzy i autorytety szkół powiatu - Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy dziś światu”,  realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej.

            Organizatorzy podsumowania projektu w słowach skierowanych do uczestników spotkania oraz całej inicjatywy wrazili uznanie dla tematyki projektu podkreślając, jak szczególnie ważne w obecnych czasach jest naśladowanie dobrych wzorców oraz kierowanie się mądrymi wartościami. Podziękowali za pracę i aktywność wszystkich zaangażowanych, w tym dobroczyńców, którzy pomogli urzeczywistnić pomysł współpracy szkół powiatu wysokomazowieckiego w celu wydania oryginalnego i cennego kompendium nt. ich patronów, bohaterów i autorytetów. Następnie delegacje szkół otrzymały dyplomy oraz bogate, ciekawe i praktyczne nagrody.

            Efektem współpracy jest wydany folder, w którym zostały zaprezentowane osobistości ważne dla społeczności szkolnych będące oficjalnymi patronami placówek lub te, które szkoły widziałyby chętnie w ich roli. Dodatkowo z prac wykonanych przez uczniów została zorganizowana ciekawa wystawa prezentowana w ramach podsumowania.

          • BohaterON – WŁĄCZ HISTORIĘ!

          • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
            W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnopolskiej kampanii. Dla uczniów zorganizowane zostały zajęcia i warsztaty. W klasie czwartej i piątej pod nazwą - „Mały” roznosiciel nadziei. W klasie siódmej i ósmej – Powstanie Warszawskie.
            Poprzez czynny udział w zajęciach na temat: „W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego” uczniowie rozwijali zainteresowania historią Polski. Realizowanie zadań pozwoliło uczestnikom przede wszystkim oddać hołd zasłużonym Ojczyźnie ludziom, a także zgłębić pojęcie patriotyzmu. W trakcie działań edukacyjno - wychowawczych uczniowie poznali fakty dotyczące przebiegu jednej z największych akcji militarnych Armii Krajowej, nauczyli się rozpoznawać symbole związane z powstaniem. Wykonali plakaty tematyczne, na których odtworzyli informacje pozyskane na zajęciach. Dodatkowo wirtualny spacer po muzeum Powstania Warszawskiego, a także słuchanie i śpiewanie pieśni popularnych w czasie powstania, było dobrym sposobem na zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy w tym temacie. Zwieńczeniem pracy jest wystawa szkolna poświęcona bohaterom Powstania Warszawskiego.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kuczynie
      • spkuczyn@klukowo.pl, spkuczyn@wp.pl
      • 862772903
      • Szkoła Podstawowa w Kuczynie, Kuczyn 69, 18-214 Klukowo Poland
      • mgr Beata Miszczuk