22 czerwca 2018 roku zebraliśmy się na uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Zaraz po niej odbył się w szkole apel, podczas którego Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem uczniom z najlepszymi wynikami w nauce. Zostali również nagrodzeni uczniowie ze stuprocentową frekwencją, aktywnie działający w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz w Szkolnej Kasie Oszczędzania. Po wręczeniu dyplomów i nagród, Pani Dyrektor, Rada Pedagogiczna i pracownicy szkoły pożegnali odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią Krystynę Remian, która przez 26 lat dbała o porządek w naszej szkole. Po zakończeniu głównej części apelu, uczniowie wraz z rodzicami po raz ostatni w tym roku szkolnym udali się do swoich klas, by odebrać świadectwa oraz oficjalnie rozpocząć wakacje.Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy miłego wypoczynku!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
„Papierowe cuda- plastyczne inspiracje z elementami papieroplastyki”
-to tytuł innowacji pedagogicznej, która była realizowana od listopada do kwietnia roku szkolnego 2017/2018. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu dla chętnych i zainteresowanych uczniów klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Kuczynie, w ramach Koła Plastycznego, pod kierunkiem nauczyciela plastyki Elżbiety Gosk. Uczniowie poznali różnorodne techniki plastyczne i zdobyli określoną wiedzę na temat zasad ich komponowania.W innowacji zostały zastosowane elementy papieroplastyki: sztuki origami, kirigami, iris foldingu, quillingu, scrapbookingu, papierowej wikliny, modele z bibuły i serwetek, wycinanki i wyklejanki. Zastosowane ćwiczenia rozwinęły umiejętności dostrzegania i przeżywania piękna , wrażliwość estetyczną, oraz ujawniły pomysłowość i oryginalność. Poprzez udział w innowacji promowana była w szkole i poza nią aktywna i twórcza postawa dzieci.
Program dla szkół - komponent mleczny, owocowy i warzywny
Program miał na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych.W programie uczestniczyli uczniowie klas I-V naszej szkoły- łącznie 34 uczniów. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe dzieci nie tylko otrzymywały porcje owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych, ale również uczestniczyły w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania tych zdrowych produktów.
Program powszechnej nauki pływania - ,,Umiem Pływać’’
Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu ,,nauki pływania”. Brała w nim udział grupa dzieci z kl. I i III naszej szkoły. Każde dziecko uczestniczyło w 20- godzinnym kursie nauki pływania pod opieką instruktora na pływalni ,,Wodnik’’ w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach , podczas których nabyły podstawowe umiejętności pływania
Niesamowity świat higieny jamy ustnej!
Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej!’’ przygotowany przez Instytut Blend-a- med Oral- B oraz Disney Polska realizowały dzieci z kl.0 i kl.1 naszej szkoły. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalały pozytywne nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej. W ramach programu obejrzały film oraz rozwiązywały różne zadania w przygotowanych arkuszach z ćwiczeniami.Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia kursu, a rodzice przewodnik.
,,W tajemniczej Krainie Krasnali’’ baśń muzyczna dla najmłodszych
24 maja przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i III naszej szkoły udali się do Zambrowa na baśń muzyczną ,,W tajemniczej Krainie Krasnali” w wykonaniu aktorów Teatru „DUDUŚ” z Łodzi. Przedstawienie było wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Rzecz cała była o „ skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, ponieważ mogły w nim brać czynny udział. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych, a każdy uczestnik spotkania wrócił do domu z kolorowym balonikiem.
DZIEŃ ZIEMI
W dniu 23 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie obejrzeli ,,Ekologiczny Teleekspres i Sprawę dla Ekologa” . Występ ten mówił o tym jaki wpływ na środowisko wywiera działalność człowieka. Celem apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Apel przygotowali uczniowie klas IV– VII pod opieką pani Heleny Teresy Pełszyk.
" NIE MA JAK RODZINKA"
Dnia 02 marca 2017 r. w naszej szkole obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Nie ma jak rodzinka” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego „Magik” z Białegostoku. Tematem spektaklu jak wskazuje tytuł było ukazanie roli rodziny w życiu każdego człowieka. Wzajemna troska o siebie, życzliwość, pomoc w trudnych sytuacjach to główne atuty rodziny. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne są więzi rodzinne i jak należy je umacniać. Spektakl promował wspólne uprawianie sportu w trosce o kondycję fizyczną, budowanie właściwych relacji i sposób na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Aktorzy włączyli dzieci do zabawy co z pewnością miało wpływ na lepsze zrozumienie przesłania płynącego z tego spektaklu.
,,PRZYGODY BALTAZARA I WAWELSKIEGO SMOKA’’
27 lutego, we wtorek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I, III i IV udali się do Wysokiego Mazowieckiego na spektakl teatralny pt: ,,Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka’’. Autorską wersję znanej bajki o Wawelskim Smoku wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterowie przedstawienia przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze. Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Oglądając spektakl dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że tylko przyjaźń, wzajemna pomoc i dobre serce mogą przezwyciężyć nawet największe przeszkody.
,,W karnawale to są bale!”.
,,W karnawale to są bale!”. Pod tym hasłem w tłusty czwartek, 8 lutego odbył się bal karnawałowy dla wszystkich dzieci z naszej szkoły. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i pięknych strojach.Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze, policjanci i różne zwierzątka. Wiele śmiechu było podczas tańca z miotłą i balonikiem . Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano najciekawsze przebrania. Każde dziecko otrzymało nagrodę, co sprawiło wiele radości. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych rodziców. Tego dnia nie brakowało pączków, faworków, babeczek i innych pyszności. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu. Do zobaczenia za rok!
UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
W Szkole Podstawowej w Kuczynie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są jednak takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Wnuki w tym dniu szczególnie dziękują im za dobro i miłość. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!Wnukowie tak wspominają ten dzień: „Była miła, ciepła atmosfera” –Julia Steć uczennica klasy V, „Ten dzień to sama radość, uśmiech, ale i….. ciekawe konkursy” – Mateusz Puchaczewski uczeń klasy V, „Świetna okazja, by podziękować kochanym dziadkom” – Oliwia Puchalska uczennica klasy VII, „Wspaniały czas, by spędzić go z najbliższymi” – Dominika Tomczuk uczennica klasy VII, „Dziękujemy Wam Babciu i Dziadku za te cudowne chwile…” – Marcin Sobotka uczeń klasy VII.
POKAZ HISTORYCZNY „KU NIEPODLEGŁEJ”
W dniu 15 stycznia 2018 roku w naszej szkole oglądaliśmy pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”. Była to opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o Wolność, Honor i Ojczyznę. Program ten był wesołą lekcją historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe narodu polskiego – powstanie narodowe-kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe i I wojna światowa. Przedstawienie ukazało kulturę i sztukę patriotyczną ze szczególnym uwzględnieniem roli marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Uczniowie mieli okazję obejrzeć stroje z epoki, np. szwoleżera, powstańca, kosyniera czy oficera I brygady Legionów Polskich, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej oraz cały ekwipunek i uzbrojenie żołnierzy z tamtych lat. Uczniom bardzo podobały się stroje żołnierskie. Wszyscy chętni mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazach inicjujących zrywy narodowe Polaków.
Warsztaty profilaktyczno- muzyczne ,,Wyloguj Się’’
12 stycznia odbyły się warsztaty profilaktyczno- muzyczne z udziałem naszych uczniów pt: ,,Wyloguj Się’’, ukazujące problem uzależnienia od komputera. Prowadzący spotkanie, pan Adam, w ciekawy sposób przekazał wiedzę o zagrożeniach związanych ze zbyt długim korzystaniem z komputera. W trakcie programu uczniowie mieli okazję wykazać się zdolnościami muzycznymi i spróbować gry na perkusji. Osoby chętne były także proszone o nałożenie specjalnych okularów (symulujących mocne zmęczenie po godzinach gry na komputerze). Okazało się, że przejście w nich po prostej linii, było dużo trudniejsze niż się niektórym wydawało. Na koniec prowadzący zachęcali do rozwijania różnych innych zainteresowań, a jak najmniej spędzania czasu przed komputerem.
ŚWIĄTECZNY DAR SERCA
W grudniu, uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły zorganizowali zbiórkę słodyczy, produktów żywnościowych, zabawek, ubrań dla rodziny naszego ucznia, będącej w trudnej sytuacji materialnej. Z zebranych artykułów przygotowano bożonarodzeniową paczkę oraz prezent na choinkę szkolną. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane serce.
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ BOGUSI DĄBROWSKIEJ Z CIECHANOWCA
17.12.2017 r. przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie operacyjne młodej, przykutej do wózka inwalidzkiego dziewczyny z pobliskiego Ciechanowca. W momencie kiedy dowiedzieliśmy się o cierpieniu Bogusi i szansie na samodzielność, jaką daje Jej leczenie na Florydzie, postanowiliśmy, że tegoroczna akcja charytatywna organizowana w ramach działalności SKO będzie przeprowadzona właśnie dla Niej. Udaliśmy się z prośbą do księdza proboszcza, by pozwolił nam zorganizować zbiórkę przy kościele parafialnym. Ksiądz proboszcz przychylił sie do naszej prośby i w przedświąteczną niedzielę o godzinie ósmej rozpoczęliśmy naszą akcję. Pierwsza grupa wolontariuszy to: Piotr Jakończuk kl.V, Julia Sylwestrzuk, Kacper Wojsław i Bartosz Remian z klasy IV. Udało się im zebrać 1171,30 zł. Następna grupa przybyła o godzinie 9:30 i zebrała 1371,69 zł. W grupie tej byli: Julia Dąbrowska i Mateusz Karolak z klasy IV, Aleksandra Andrzejczuk, Piotr Łapiak i Mateusz Puchaczewski z klasy V oraz Patryk Łapiak z klasy VI. Kolejni wolontariusze w składzie: Sebastian Pokrywko, Sebastian Tymiński kl. IV, Marta Sylwestrzuk kl. V oraz Kinga Kulesza i Jakub Gontarczuk kl.VI kwestowali od godziny 11:30. i zebrali 775,29 zł. W ramach niedzielnej kwesty zebraliśmy 3317, 58zł. Akcja pomocy Bogusi prowadzona była również na terenie szkoły. Przedszkolaki nazbierały w swojej skarbonce prawie 200 zł, Samorząd uczniowski z kiermaszu zabawek przekazał 110 zł, zaś 364 złote dołożyliśmy z nagrody SKO. Łącznie przekazaliśmy Bogusi 4 tys. złotych. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za hojność, wolontariuszom za chęć niesienia pomocy, księdzu proboszczowi Jerzemu Kaczyńskiemu za umożliwienie zbiórki oraz pani dyrektor Beacie Miszczuk i wszystkim nauczycielom za wsparcie naszej akcji. Opiekun SKO
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania . Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co niezbędne aby przygotować „zdrowy posiłek”. No i zaczęło się: świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo – żadne zdrowe produkty nie były nam obce. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, młodsze dzieci z pomocą rodziców, i uczniowie klas starszych przygotowali kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, surówki warzywne i mleczno- owocowe koktajle. W ten sposób dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania i kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe. Wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Wszystkie zdrowe posiłki wyjątkowo nam smakowały.
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
W dniu 28.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Kuczynie odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Nie mogło zabraknąć wróżb i konkursów z nagrodami. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Dla wielbicieli horoskopów przygotowano specjalne wróżby z numerologicznymi przepowiedniami.Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
27 listopada pluszowe misie opanowały Oddział i Punkt Przedszkolny oraz klasę I i III naszej szkoły. Misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.Tego dnia dzieci mogły przyjść ze swoją najmilszą przytulanką i najlepszym przyjacielem- misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, kolorowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.Uroczysty dzień rozpoczął się od parady przyniesionych pluszaków oraz przedstawienia swojego przyjaciela.Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach oraz bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia", "Jadą, jadą misie”, "Mały miś" itp. Każde dziecko wykonało piękną laurkę wraz z życzeniami dla swego ulubieńca. Na koniec imprezy odbyły się tańce z misiami.Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
KONKURS LITERACKI
Uczennica klasy VII - Dominika Tomczuk oraz uczeń klasy IV - Sebastian Tymiński wzięli udział w konkursie literackim „W czym dziś powinien przejawiać się patriotyzm?” Realizatorem projektu był Wojewoda Podlaski, Koordynatorem projektu - Kuratorium Oświaty w Białymstoku przy współpracy - Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Celem konkursu było:
- pogłębianie patriotycznych postaw uczniów szkół podstawowych i gimnazjów;
- kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa;
- poszerzenie wiedzy uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów na temat historycznego i współczesnego rozumienia patriotyzmu;
- rozwijanie twórczego zaangażowania uczniów;
- wyłonienie najlepszych prac literackich przedstawiających, popularyzujących i promujących ideę patriotyzmu.
W dniu 24 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyła się gala podsumowująca konkurs. Nagrodę główną otrzymał uczeń – Sebastian Tymiński.
Gratulujemy.
SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA
20 listopada to dzień, w którym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole podjęliśmy wiele inicjatyw. Dnia 21 listopada uczniowie pod opieką nauczycieli oglądali pokaz multimedialny – „Prawa dziecka” przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, który miał na celu przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to człowiek, posiadający swoje prawa. Następnie wychowawcy przeprowadzili lekcje z wychowankami pt. „Dziecko i jego prawa” według przygotowanego scenariusza. Podczas lekcji historii i języka polskiego uczniowie omawiali tematy dotyczące Konwencji o Prawach Dziecka, które poruszył z nimi nauczyciel p. Marzena Śliwowska. Dodatkowo Samorząd Uczniowski pod opieką p. Elżbiety Gosk przygotował gazetkę ścienną - „Wszystko o prawach dzieci”. Po obejrzeniu prezentacji odbyły się warsztaty plastyczne „Nasze prawa kredą na papierze”. Maluchy,które uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Moja pasja”,przygotowały piękne papierowe czapki, które ozdobiły barwnymi rysunkami, symbolizującymi ich najważniejsze prawa. Uczniowie klas I-III wykonali rysunki pod hasłem „Prawa dziecka w oczach dzieci”. Uczniowie klas IV - VI, pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela plastyki p. E. Gosk, przygotowali ciekawe transparenty, promujące prawa dzieci z całego świata. Uczniowie klasy VII, pod okiem nauczyciela polonisty wcielili się w rolę małych pisarzy – tworząc ciekawe utwory poświęcone tematyce o prawach dzieci. Dzień 22 listopada ogłosiliśmy dniem życzliwości. Od tego dnia do 21 grudnia 2017r. w naszej szkole będzie trwała akcja „Dzieci - dzieciom”. Wolontariat –zbiórka funduszy oraz zbiórka makulatury dla dzieci z Hospicjum w Białymstoku na rzecz fundacji „Pomóż im”. Dodatkowo dnia 22 listopada trwała akcja społeczna pod hasłem DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI / DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI– drzewko życzliwości wykonane przez uczniów i p. Marzenę Śliwowską oraz p. Elżbietę Gosk, na którym każdy uczeń mógł zawiesić miłe słowa skierowane do kolegi/koleżanki/nauczyciela lub podzielić się ze wszystkimi dobrą wiadomością. Dnia 23 listopada wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na odpowiedni kolor, co jednocześnie zwolniło ich z odpowiedzi ustnej, kartkówki i pracy klasowej.
Punkt przedszkolny i zerówka - zielono
Klasa II i III – biało
Klasa IV i V – czerwony
Klasa VI – niebiesko
Również nauczyciele dołączyli się do akcji przychodząc w symbolicznych elementach stroju odpowiedniego koloru. Efekty wszystkich przygotowanych na tę okazję prac uwieczniła wystawa pod hasłem „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka – ZNAMY SWOJE PRAWA”. Tego dnia o godzinie 1100 przeprowadzimy symboliczną akcję „balony w górę”. Uczniowie na hasło „MY TEŻ MAMY SWOJE PRAWA” wypuścili z rąk balony z wypisanymi na nich prawami dzieci, które były symbolem praw i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Co może mały człowiek…”
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:Marzena Śliwowska i Elżbieta Gosk
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie