Msza na zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 8.00.
Bezpośrednio po mszy nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Następnie uczniowie udadzą się do klas na spotaknie z wychowawcami.
Msza na zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 8.00.
Bezpośrednio po mszy nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Następnie uczniowie udadzą się do klas na spotaknie z wychowawcami.
W środę, 12 czerwca, odbył się Dzień Szalonej Fryzury. Dzieci mogły tego dnia wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć nowy look na głowie Zamiast zwykłych kucyków, na włosach pojawiły się różne gadżety (nawet balony i lalki barbie), fikuśne stylizacje i kolory.
Nie było łatwo zdecydować, kto miał największą wyobraźnię, więc każdy otrzymał słodki upominek od opiekuna SU.
W dniach 13 i 14 czerwca 2024 roku wybraliśmy się na wycieczkę po Podlasiu. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas 1 – 7 i nauczyciele.
Pierwszego dnia zebraliśmy się rano na parkingu obok kościoła, skąd wyruszyliśmy do Drohiczyna. W Siemiatyczach do naszego autokaru wsiadła pani przewodnik, która udała się z nami w dalszą trasę. W Drohiczynie wybraliśmy się na długi spacer. Podczas wędrówki pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki, legendy i historie o tej miejscowości. Zobaczyliśmy rzekę Bug z góry zamkowej, odwiedziliśmy schron radziecki z 1941 roku oraz kościoły. Udało nam się zrobić piękne zdjęcia na tle Bugu.
Następnym punktem wycieczki było jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa. Tam posłuchaliśmy historii tego sportu. Największą atrakcją okazał się symulator płynięcia kajakiem rzeką Bug oraz zdjęcia w prawdziwym kajaku.
Później zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne. Na świętej Górze Grabarce poznaliśmy tajniki nowej dla nas religii, czyli prawosławia. Weszliśmy do Monasteru żeńskiego Świętych Marty i Marii, dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca oraz byliśmy pod wrażeniem ilości krzyży, które tam się znajdowały i różnic pomiędzy krzyżem katolickim a prawosławnym. Niektórzy uczniowie zdecydowali się napić wody ze świętego źródła oraz przemyć tą wodę bolące miejsca.
W drodze do hotelu zatrzymaliśmy się w kopalni kredy. Widok tego miejsca zrobił na nas ogromne wrażenie.
Wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu w Białymstoku, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację. Wieczorem poszliśmy na spacer, a później relaksowaliśmy się w naszych pokojach hotelowych.
Drugiego dnia z chęcią wstaliśmy na pyszne śniadanie w formie szwedzkiego stołu, a po uzupełnieniu braków energii ruszyliśmy do Kruszynian, gdzie poznaliśmy kolejną kulturę i religię Tatarów polskiego pochodzenia. Pan opowiadał nam o zwyczajach, świętach, tradycjach Tatarów. Pokazał nam okoliczny cmentarz Mizar oraz meczet. Było to bardzo interesujące.
W Supraślu odwiedziliśmy Muzeum Ikon, po którym poszliśmy zjeść obiad.
Następnie czekała nas atrakcja w postaci laserowego paintballa oraz escape room w siedzibie Logic Games. Podzieliśmy się na mniejsze grupy, które miały za zadanie wyjść z zamkniętego pokoju po rozwiązaniu szeregu zagadek lub pokonać drużynę przeciwników na poligonie. Wzbudziło to ogromne emocje, bawiliśmy się wspaniale.
Ostatnim punktem wycieczki było kino i film „W głowie się nie mieści 2”. Po filmie wróciliśmy do autokaru i zmęczeni oraz stęsknieni udaliśmy się w drogę do Kuczyna.
Wycieczka była udana – dowiedzieliśmy się o historii Podlasia, a także świetnie się bawiliśmy się w Logic Games i w kinie.
W poniedziałek, 10 czerwca, zaprosiliśmy do szkoły naszych Rodziców, gdyż odbywał się wtedy Dzień Rodziny. Nasze Mamy i Tatusie mogli oglądać nasze występy. Uczniowie klas 0 – 3 oraz przedszkolaki przygotowali krótkie przedstawienie stylizowane na program telewizyjny o tematyce rodzinnej. Podczas tej części dzieci zaśpiewały piękne i wzruszające piosenki o Mamie i Tacie, a także wyrecytowały z serca płynące życzenia.
Uczniowie klas 4 – 5 postawili na taniec, który wzbudził dużo śmiechu i radości wśród publiczności, gdyż nawiązał w bardzo luźny sposób do typowych wakacji polskiej rodziny.
Uczniowie klas 6 – 7 przygotowali układ taneczny do piosenki Cleo i Dawida Kwiatkowskiego pt. „Bratnie dusze”, która opowiada, że z przyjacielem (czyli z Mamą i Tatą w naszym przypadku), jest w życiu raźniej, łatwiej, milej i weselej.
Na koniec dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręczne wykonane laurki, podziękowania oraz upominki i uściski. Później Pani Dyrektor zaprosiła uczniów i ich Rodziców na słodki poczęstunek.
Zbliżający się koniec roku szkolnego sprzyja kreatywności, więc nie mieliśmy żadnych problemów z zastąpieniem naszych zwykłych plecaków czymkolwiek innym, co pomieściłoby nasze książki i przybory szkolne. Na korytarzach dało się zauważyć szuflady, poduszki, przenośną lodówkę, piękne torebki pożyczone z szafy mamy, a nawet koci transporter czy wiaderka! Co za pomysły! Wielką frajdą było przechadzać się po korytarzach i chodzić na lekcje z tymi niezwykłymi tornistrami!
Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy 29 maja w bardzo atrakcyjny sposób. Z samego rana udaliśmy się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcje muzealne, które otrzymaliśmy jako nagrody za konkurs na palmy wielkanocne.
Zostaliśmy podzieleni na grupy, które aktywnie uczestniczyły w następujących lekcjach:
- „Niezwykłe życie pszczół”,
- „Z pieśnią przez wieś, czyli spotkanie z pieśniami Podlasia”,
- „Z wizytą w leśniczówce”.
Z ciekawością słuchaliśmy opowieści naszych przewodników i wykonywaliśmy ich zadania, rozwiązywaliśmy zagadki i oglądaliśmy zabytki.
Następnie poszliśmy na spacer nad zalew, a co odważniejsi mogli wspiąć się na wieżę widokową, z której roztaczał się wspaniały widok na Ciechanowiec.
Później czekał nas seans w kinie i projekcja filmu pt. „Życzenie”, a na zakończenie wyjazdowego Dnia Dziecka zjedliśmy przepyszne lody oraz korzystaliśmy z uroków miejskiej plaży. Tego dnia sprzyjała nam nawet kapryśna pogoda!
W poniedziałek, 20 maja, mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji chemii i fizyki, podczas której sympatyczny pan wykonywał ciekawe eksperymenty z pomocą chętnych uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej. Z zapartym tchem oglądaliśmy wybuchy, reakcje i wspaniałe efekty, które w bezpiecznych warunkach nam pokazywał. Zapamiętamy to na długo!
Początek maja wzbudza pozytywne skojarzenia. W dobry humor wprawia perspektywa dni wolnych od pracy i szkolnej nauki, dobrej pogody, widoku flag wywieszonych na budynkach, wypoczynku. Podczas majowego relaksu warto jednak pamiętać, dlaczego obchodzimy te święta. Nasi uczniowie doskonale zdają sobie z tego sprawę i zawsze przygotowują się do godnego uczczenia majowych rocznic.
W bieżącym roku szkolnym pomogły im w tym gazetki o tematyce patriotycznej, które przypominały historię Święta Pracy, Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Światowego Dnia Polonii i Polaków Za Granicą oraz Święto Konstytucji 3 Maja, które jest szczególnie bliskie wszystkim Polakom cieszącym się życiem w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.
Uczniowie klas młodszych oglądali prezentację "Co to jest Polska?", "Konstytucja 3 Maja w pigułce podana" – film, z którego dowiedzieli się, czym jest, kiedy ją uchwalono i komu służy konstytucja. Słuchając tekstu piosenki pt. "Flaga - polska piosenka patriotyczna" sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując quiz patriotyczny. Maluszki z oddziału przedszkolnego poznały legendę opowiadającą o powstaniu naszego państwa oraz symbole narodowe.
Uczniowie klas IV -VII na zajęciach z wychowawcą oraz pedagogiem rozmawiali o majowych świętach utrwalając i wzbogacając swoją wiedzę dotyczącą historii i tradycji naszego kraju, jego symboli. Obejrzeli prezentację oraz film edukacyjny „Święta Majowe z Panem Nauczanką”, który między innymi skłaniał do zastanowienia się nad tym, co to znaczy dzisiaj być patriotą i jak na co dzień troszczyć się o dobro Polski i jej mieszkańców. Na historii przypominali sobie okoliczności, które doprowadziły do uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Na języku polskim omawiając wiersze i ćwicząc umiejętności ortograficzne poszerzali wiadomości na temat Polski, jej położenia geograficznego i historii.
Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, przez cały miesiąc odbywał się w naszej szkole szereg akcji promujących ekologiczny tryb życia. Od początku kwietnia przeprowadzaliśmy zbiórkę elektrośmieci. Już w marcu urządziliśmy pokaz mody ekologicznej, który cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, a jego efekty możemy podziwiać w galerii zdjęć. Dodatkowo, młodsi uczniowie wykonali plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę, które ozdobiły klasowe gazetki. Wszyscy natomiast uczestniczyli w teście wiedzy ekologicznej, podzieleni na dwie grupy – klas I-III oraz IV-VIII. Tematem przewodnim gazetek na szkolnym korytarzu stała się ekologia i hasła zachęcające do dbania o Ziemię. Na zakończenie „miesiąca dla naszej planety” wyszliśmy posprzątać teren wokół szkoły, aby głośno zakomunikować, że nie zgadzamy się na zaśmiecanie naszej okolicy.
Składamy wielkie gratulacje dla Gabrysi Maksimczuk z klasy III, która w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Trunieju Wiedzy Pożarniczej uzyskała drugą lokatę w swojej kategorii wiekowej, a później obroniła ją w dogrywce ustnej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!
Niezwykła wystawa pająków zawitała do Ciechanowca i nie mogliśmy przepuścić okazji, żeby na własne oczy zobaczyć największe i najokazalej prezentujące się okazy. Pan przewodnik z opowiadał nam ciekawostki z życia pajęczaków – wyjaśniał ich cykl życia, sposób żywienia i styl funkcjonowania. Najodważniejsi mogli wziąć pająka na ręce, co uwieczniliśmy na zdjęciach. Żeby rozluźnić emocje, wybraliśmy się do miejscowego kina na fantastyczny seans.
W środę, 3 kwietnia, odbyły się gminne eliminacje do Konkursu Wiedzy Pożarniczej, w którym w dwóch kategoriach uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły.
Młodszą grupę reprezentowały Izabella Pełszyk i Gabriela Maksimczuk z klasy III, a straszą – Amelia Puchaczewska z klasy V oraz Adam Dmochowski z klasy VII.
Po rozwiązaniu testu okazał się, że największą wiedzą może poszczycić się Gabrysia Maksimczuk, która zajęła pierwsze miejsce i to ona będzie reprezentować gminę na etapie powiatowym.
Pozostali uczestnicy również osiągnęli sukces, gdyż Iza Pełszyk zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej, Adam Dmochowski III miejsce w starszej kategorii wiekowej, a Amelia Puchaczewska – IV miejsce w tej samej kategorii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Na Wielkanoc wyczekiwaliśmy już od dłuższego czasu, a żeby umilić sobie ten czas, postanowiliśmy zaprosić panie animatorki na warsztaty wielkanocne. Najpierw szukaliśmy ukrytych przez wielkanocnego zajączka jajeczek na szkolnym boisku. Później panie zaprosiły nas do stolików, żeby własnoręcznie ozdobić farbkami zawieszki lub breloczki w wielkanocnych kształtach. Po malowaniu udaliśmy się na salę, gdzie odbyły się konkurencje – wykonywanie poleceń zajączka, zabawa „podaj jajko”, przeciąganie liny i wyścig koszyczków. Na koniec odbyła się sesja z wielkanocnym zajączkiem.
Takie przygotowania do świąt to rozumiemy!
Przed świętami został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną w 3D. Ponieważ prace przeszły najśmielsze oczekiwania, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich pierwszym miejscem. Zapraszamy do galerii, aby pooglądać wielkanocne cuda.
Przy okazji rozstrzygnięcia tego szkolnego konkursu, Pani Ania Zawistowska wręczyła nagrody za palmy, które trafiły na konkurs do ciechanowieckiego skansenu.
Powered by aSc EduPage