Dnia 02.03. 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej, w sytuacji gdy Polska znalazła się w „żelaznych okowach” sowieckiej niewoli nie złożyli broni i walczyli dalej o wolną Polskę, wierni żołnierskiej przysiędze. Młode pokolenie Polaków jest im winne cześć i pamięć.
Scenariusz apelu dotyczył przedstawienia czasu, zasięgu, zakresu walk zbrojnych i politycznych Polaków o suwerenność po zakończeniu II wojny światowej. Zagadnienia związane były z ruchem niepodległościowym, który jest niezwykle istotny w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę. Przedstawiono zakres represji stosowanej na ludności cywilnej, żołnierzach podziemia i duchowieństwie przez sowieckie oddziały NKWD. Społeczność szkolna uzyskała odpowiedź na pytanie dlaczego tych żołnierzy nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi. Młodzież chętnie obejrzała prezentacje multimedialne oraz wysłuchała pieśni patriotycznych związanych z Żołnierzami Wyklętymi. Apel przygotowali uczniowie klasy VII.
Młodzież naszej szkoły na lekcjach historii i języka polskiego poznała sylwetki kilku z „Żołnierzy Niezłomnych”. Dzisiaj, w tym szczególnym dniu, na apelu wspominaliśmy rotmistrza Witolda Pileckiego, „Inkę”, czyli Danutę Siedzikównę oraz żołnierza wyklętego, który pochodził z naszej najbliższej okolicy - Kazimierza ”Huzara” Kamieńskiego.