• DZIEŃ NIEZWYKŁEGO PLECAKA

• Plecak to nieodłączne wyposażenie każdego ucznia, ale kto powiedział, że musi być to zawsze standardowy plecak z materiału? Ruszyliśmy głowami i swoją wyobraźnią i w piątek, 25 marca, mieliśmy za zadanie spakować swoje przybory w coś zupełnie innego. Zapraszamy do galerii, by sprawdzić efekty! Niektóre pomysły przechodzą najśmielsze oczekiwania!

• WIOSNA, ACH TO TY!

• Po miesiącach zimy, mroźnego powietrza i szaro-burych widoków zza okna przyszedł czas, by powitać wyczekiwaną z utęsknieniem wiosnę. Ten tydzień nie mógł zacząć się lepiej!

Nasz kolega Rafał przygotował słomianą marzannę, którą przy naszych okrzykach spłonęła w ogniu, co miało symbolicznie zakończyć zimę. Zgromadziliśmy się wszyscy wokół ogniska, aby upiec kiełbaski i ze smakiem zjeść je na świeżym powietrzu przed zapowiedzianymi rozgrywkami sportowymi. Najedzeni i pełni werwy ruszyliśmy na szkolne boiska i tam odbyły się konkurencje w celności strzałów do bramki lub kosza, długości rzutów piłką lekarską oraz mecze piłki nożnej. Każdy mógł sprawdzić swoje sportowe możliwości, od przedszkolaka do ósmoklasisty. Wszyscy mogli skorzystać z placu zabaw, gdyż nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody na pierwszy dzień wiosny – było słonecznie i ciepło.

Po rozgrywkach sportowych nasi starsi koledzy i koleżanki postanowili spożytkować czas na posprzątanie terenu wokół szkoły, czym dali dowód, że czystość i ekologia leżą im na sercu.

Witamy, wiosno! Cieszymy się, że już jesteś!

• DROGA MŁODZIEŻY I DZIECI, BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI!

• Duża część naszego życia przeniosła się do Internetu i zdajemy sobie z tego sprawę doskonale, że jest to miejsce pełne pułapek i niebezpieczeństw. W związku z tym postanowiliśmy podjąć ogólnoszkolną inicjatywę w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu i zorganizować miesiąc różnych akcji skierowanych do wszystkich uczniów naszej szkoły. Nikt nie siedział bezczynnie!

Na przełomie lutego i marca uczniowie klasy VII przygotowywali inscenizację, w której przedstawili nam bardzo obrazowo, jak negatywnie wpływa na nasze zdrowie i relacje międzyludzkie nadużywanie Internetu. Mogliśmy zaobserwować na przykładzie Kasi, młodego człowieka, którym tak naprawdę może być każdy z nas, jak pogorszyły się jej kontakty z rodzicami i znajomymi ze szkoły, kiedy komputer uznała za swojego najlepszego przyjaciela. Byliśmy świadkami, jak podupadła na zdrowiu i nawet we śnie nie znajdowała odpoczynku, gdyż nawiedzały ją niebezpieczeństwa z Internetu, takie jak Uzależnienie czy Wirus. Na szczęście historia znalazła dobre zakończenie, gdyż z pomocą rodziców dziewczynka znalazła wyjście z tej okropnej sytuacji i postanowiła ograniczyć czas spędzany przed ekranem komputera. Wszystko powoli wracało do normy.

Inscenizację uświetnił występ uczniów z klas I-III, którzy przepięknie zaśpiewali piosenkę chwalącą uroki świata zewnętrznego i przestrzegali przed internetowymi niebezpieczeństwami. Z ciekawością i uwagą obejrzeliśmy filmiki Sieciaków dostępne na ich stronie.

W ramach akcji nauczyciele przeprowadzili ze swoimi wychowankami rozmowy na temat bezpiecznego zachowania w Internecie i na kanwie tych dyskusji stworzyli klasowe dekalogi. Wyniki prac umieścili na klasowych gazetkach, a jedna zawisła na ogólnodostępnym korytarzu.

Dodatkową atrakcją podjętej inicjatywy były konkursy i quizy klasowe i międzyklasowe, gdzie mogliśmy przetestować swoją wiedzę z historii Internetu, zasad bezpiecznego korzystania z jego zasobów oraz znajomości emotikonek. Najlepsi otrzymali drobne upominki, a konkurencja była duża.

Używamy Internetu na co dzień, ale nie zawsze jesteśmy świadomi niebezpieczeństw z tym związanych. Myślimy, że nam się to nie może zdarzyć. Dzień Bezpiecznego Internetu to świetna przypominajka dla każdego, malucha czy starszaka, że w każdej internetowej sytuacji trzeba zachować rozwagę, aby nie paść ofiarą oszustw i móc się cieszyć tym, co dobrego ma Internet do zaoferowania.

• DZIEŃ KOBIET

• Początek marca to wyjątkowy czas, gdyż 8 marca świętujemy Dzień Kobiet, a dwa dni później Dzień Mężczyzn.

Zatem we wtorek chłopcy ruszyli po szkolnych korytarzach, składając najlepsze życzenia swoim koleżankom i wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole. Korytarze zapełniły się kolorowymi kwiatami i każda dziewczyna, młodsza czy starsza, czuła się bardzo wyjątkowo, gdyż wszystkie otrzymały Certyfikaty Super Dziewczyny. Z kolei w czwartek Dyplomy Super Chłopaka zostały wręczone chłopcom.

Postanowiliśmy osłodzić sobie codzienne szkolne wyzwania i obdarowaliśmy się słodkościami z racji podwójnej okazji, co wszyscy przyjęli z aplauzem i radością.

Drogie dziewczynki, koleżanki i Panie – wspaniałości dla Was wszystkich! Nie wyobrażamy sobie naszej szkoły bez Was!

Drodzy chłopcy, koledzy i Panowie – wszystkiego, czego sobie życzycie! Miło jest Was spotykać w szkole.

• „POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE”

• Pomagamy Ukrainie!

W odpowiedzi na apel Wójta Gminy Klukowo została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla mieszkańców Ukrainy.

W akcję włączyli się uczniowie oraz rodzice i dzięki temu udało nam się zgromadzić wiele produktów, które z wielką radością przekazaliśmy potrzebującym.

Wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy DZIĘKUJEMY!