• ENGLISH IS SO MUCH FUN! KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

• Z racji Dnia Języka Angielskiego, którego data przypada na 23 kwietnia, uczestniczyliśmy w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Po szkolnych eliminacjach wyłoniliśmy trójkę najlepszych młodych językowych adeptów i wyruszyliśmy, by sprawdzić się na polu międzyszkolnym w Klukowie. Właśnie tam Julia Sylwestrzuk, Sebastian Tymiński oraz Rafał Boratyński zmierzyli się w dwóch konkurencjach z angielską ortografią i wiedzą na temat krajów anglojęzycznych, co udało im się znakomicie, gdyż nasi reprezentanci zajęli dwa czołowe miejsca i otrzymali nagrody:

Sebastian Tymiński, klasa VIII – miejsce I,

Julia Sylwestrzuk, klasa VIII - miejsce II.

Serdeczne gratulacje!

Wszystkich zachęcamy do pogłębiania swej wiedzy, sprawdzenia się i z wielką chęcią widzimy się w kolejnej edycji!

• #SprzątamyDlaPolski

• Dbałość o czystość Ziemi to współcześnie obowiązek każdego człowieka, gdyż jesteśmy świadkami jak bardzo nasza planeta jest eksploatowana i niszczeje z każdym rokiem. W związku z tym, że jej los leży nam na sercu, postanowiliśmy uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji na okoliczność Dnia Ziemi 2022 o znaczącej nazwie #SprzątamyDlaPolski. W piątek udaliśmy się z nauczycielami na tereny wokół szkoły oraz pobliskie pobocza, by wspólnie posprzątać i oczyścić je z nagromadzonych śmieci, tak bezmyślnie wyrzucanych w najmniej odpowiednie miejsca. Efektem naszych wysiłków jest kilkanaście worków śmieci, które prezentujemy w galerii ku przestrodze wszystkich - nasze decyzje, działania i czyny mają swoje konsekwencje, zarówno te dobre, jak i złe. Zważmy, czy to taki wielki wysiłek włożyć papierek po batoniku czy butelkę po napoju do kieszonki i wrzucić ją do odpowiedniego kosza w domu? A piękne, zadbane i czyste okolice to przyjemność dla oka, wspaniałe miejsce do spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi oraz wdzięczność Planety Ziemi.

• WIELKI SUKCES NASZEGO KOLEGI, SEBASTIANA TYMIŃSKIEGO!

• W poniedziałek, 11 kwietnia, Sebastian Tymiński z klasy VIII reprezentował naszą szkołę poprzez uczestnictwo w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Wysokiem Mazowieckiem. Tam zmierzył się ze szczegółowymi pytaniami sprawdzającymi wiedzę z tego obszaru i uczynił to z ogromnym powodzeniem, gdyż zajął chlubne I miejsce.

Bardzo cieszymy się z jego sukcesu, jesteśmy dumni z kolegi i trzymamy kciuki na kolejnym etapie – już wojewódzkim!

• GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• Piątego kwietnia odbyły się w gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Grupa młodsza:

Ola Sienkiewicz

Amelia Puchaczewska

Marcel Pełszyk

Grupa starsza:

Sebastian Tymiński (zakwalifikował się do eliminacji powiatowych)

Błażej Kulesza

Sebastian Pokrywko

Wszyscy wykazali się wiedzą z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku!

• JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ!

• W poniedziałek, 4 kwietnia, ruszyliśmy naprzeciw przygodzie i pojechaliśmy na jednodniową wyprawę do Białegostoku. W planie naszej wycieczki był seans filmowy w kinie Helios i okazało się, że nie było ani jednej osoby, której film przygodowy nie spodobałby się. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledzili niezwykłe wyczyny Toma Hollanda w jego najnowszym filmie „Uncharted”. Po seansie pojechaliśmy do parku trampolin na godzinę niezwykłej lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez wyspecjalizowanych trenerów. Pod ich okiem uczyliśmy się nowych akrobacji, uczestniczyliśmy w zawodach na szybkość lub sprawność, rozegraliśmy kilka meczów piłki nożnej i koszykowej oraz pokonywaliśmy tory przeszkód. Zmęczeni i głodni, postanowiliśmy uzupełnić poziom energii w McDonaldzie.

Droga powrotna minęła szybko i bezproblemowo. Czekamy na kolejną wycieczkę z niecierpliwością