• Z WIZYTĄ U WYSOKOMAZOWIECKICH POLICJANTÓW

• W czwartek 15.09.2022 r. dzieci z klas 0-3 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W czasie spotkania dzieci mogły obejrzeć policyjne radiowozy i sprzęt, jakim dysponuje policja oraz policyjne pieski. Po zajęciach w sali edukacyjnej każde dziecko zdało egzamin z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i otrzymało element odblaskowy. Podczas spaceru po naszym mieście powiatowym dzieci zobaczyły budynek Starostwa Powiatowego oraz budynek Urzędu Gminy Wysokie Mazowieckie. Dzieciom przypadł do gustu plac zabaw w parku miejskim. Zabawa była wyśmienita.

• POMÓŻMY KINDZE WRÓCIĆ DO ZDROWIA

• W TYM TYGODNIU (19-23.09.2022) W NASZEJ SZKOLE ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY DO SKARBONEK KLASOWYCH NA RZECZ CHOREJ NA NOWOTWÓR SZESNASTOLETNIEJ KINGI NIEMYJSKIEJ Z SZEPIETOWA.
            ZEBRANE PIENIĄDZE PRZEKAŻEMY W PIĄTEK 23.09.2022 NA KONTO:

• POKAZ HISTORYCZNY GRUPY ARTYSTYCZNEJ „REKONSTRUKTO”

• W dniu 20.09.2022 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto", która zaprezentowała zebranym uczniom pokaz historyczny pod tytułem „Życie i kultura średniowiecza”. Uczniowie mogli zapoznać się z kulturą i zwyczajami rycerskimi w Europie. Poznali elementy zbroi rycerskiej, obejrzeli inscenizację pasowania na rycerza oraz dowiedzieli się jakimi cechami powinien odznaczać się rycerz.  Każdy uczestnik mógł zapoznać się z rekwizytami takimi jak repliki mieczy, zbroi, buzdyganów, kopii, korbaczy, kolczugi oraz toporów. Pokaz dostarczył wszystkim wielu wrażeń, szczególnie zapierające dech w piersiach pojedynki oraz prawo dawne, czyli narzędzia tortur. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była też możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej - repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną. Pokaz zakończył się antywojennym przesłaniem szczególnie ważnym w obecnej sytuacji.

• TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

• W dniach 12.09.2022 r. - 16.09.2022 r.  w naszej szkole zostały podjęte działania w ramach „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych". Akcja była organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
            W ramach akcji wyeksponowano gazetkę informacyjną na korytarzu szkolnym. Zorganizowano stoisko z materiałami informacyjnymi dla uczniów i rodziców. Przeprowadzono zajęcia z wychowawcą i pedagogiem z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez MEiN i GIS.

• WITAJCIE PO WAKACJACH!

• Powrót do szkoły po letnich wakacjach to zawsze wielkie przeżycie, dlatego wszystkim uczniom życzymy, aby osiągnęli swoje cele w bieżącym roku szkolnym i z wieloma sukcesami na koncie przywitali kolejne wakacje :)